Prečo je CTR vášho webu taký nízky? Druhá strana za tým býva len zriedka
Prečo je CTR môjho webu taký nízky? Hlavne pre to, kde sa nachádzajú vaše zobrazenia, a pre to, ako málo ľudí hľadá priamo váš názov. V mediáne 15 webov pripadalo 58 % nebrandových zobrazení na pozície 4 až 10, a to pri CTR 1,4 %, kým pozície 1 až 3 mali 19 % zobrazení a získali 37 % klikov. Druhá strana brzdila oveľa menej: po ponechaní len dopytov z top 10 stúpol nebrandový CTR mediánového webu iba z 1,2 % na 1,5 %.
Moje dáta: Search Console, vyhľadávanie na webe, 26. septembra až 23. októbra 2026. Publikované benchmarky na porovnanie: Ahrefs (bežné je 1 až 2 %) a Databox (medián 0,91 %).Hlavné zistenia
- 4,1 % vs. 1,2 % - mediánový CTR celého webu s brandovými vyhľadávaniami a bez nich. Celkové číslo v Search Console hovorí viac o tom, ako často ľudia hľadajú váš názov, než o vašich úryvkoch vo výsledkoch
- 3,5 % zobrazení, 24 % klikov - toľko prispeli brandové dopyty na mediánovom webe, pri CTR 25 %. Najvyšší CTR celého webu mali weby, ktorých kliky prichádzali hlavne z brandových vyhľadávaní
- 58 % zobrazení pri CTR 1,4 % - pozície 4 až 10 na mediánovom webe, len nebrandové dopyty. Na 10 z 15 webov to bolo najväčšie pásmo pozícií
- +17 % - mediánový nárast nebrandového CTR, keď vynecháte všetko pod 10. pozíciou. Hlavnou brzdou bola druhá strana na dvoch weboch, z ktorých jeden mal 73 % zobrazení mimo top 10
- 43 % zobrazení nevidíte - mediánový podiel zobrazení, ktoré sa nikdy neobjavia v tabuľke dopytov, pretože Google zriedkavé dopyty anonymizuje. Každá analýza CTR na úrovni dopytov vidí len časť webu
- Za rok žiadny jasný pokles - mediánový CTR celého webu bol 3,5 % na jeseň 2025 a 3,8 % na jeseň 2026 pri 14 weboch s dátami z oboch rokov, hoci 9 z nich kleslo
Čo nájdete vo výskume
- Prečo som to skúmal
- Aký je bežný CTR celého webu?
- O koľko brandové vyhľadávania nafukujú CTR?
- Kde sa nachádzajú nebrandové zobrazenia?
- Sťahuje druhá strana váš CTR nadol?
- Prečo vám nesedí súčet riadkov dopytov
- Klesol CTR celého webu za posledný rok?
- Ako diagnostikovať nízky CTR na vlastnom webe
- Kalkulačka: rozdeľte svoj CTR do štyroch skupín
- Metodika a obmedzenia
- Časté otázky
1. Prečo som to skúmal
Za jeden týždeň v októbri 2026 sa v štyroch vláknach na Reddite objavila tá istá otázka: prečo má môj web toľko zobrazení a tak málo klikov? Tri z nich uvádzali CTR celého webu od 0,2 % do 0,6 %. Odpovede ponúkali rady, ale žiadne čísla.
Nikový obsahový web mal za 28 dní 275 000 zobrazení a približne 600 klikov, teda CTR 0,2 %, a jeho autor sa pýtal, či má riešiť titulky, alebo pozície (r/SEO). Iný web mal 136 000 zobrazení týždenne pri CTR 0,3 % a priemernej pozícii 8,2 (r/SEO). Zakladateľ agentúry mal 600 kľúčových slov a takmer žiadne kliky (r/SEO). Desaťročný hobby web mal 1,17 milióna zobrazení pri CTR 0,6 % (r/bigseo).
Najlepšie odpovede hovorili tú istú rozumnú vec: prestaňte sa pozerať na číslo za celý web, rozdeľte ho podľa pozícií a top 10 skontrolujte samostatne. Nikto však neukázal, ako takéto rozdelenie zvyčajne vyzerá ani o koľko jednotlivé časti hýbu celkovým číslom. Urobil som ho preto na dátach zo Search Console 15 webov, na ktorých pracujem: ide o weby malých firiem, e-shopy a informačné weby, väčšinou v bulharskom vyhľadávaní, niektoré aj v slovenskom, anglickom a rumunskom. Weby nechávam anonymné. V súbore s dátami za jednotlivé weby sú označené ako Site A až Site O (v texte web A až web O), zoradené od najnižšieho CTR celého webu po najvyšší.
2. Aký je bežný CTR celého webu?
Publikované benchmarky uvádzajú pre bežný web zhruba 1 až 2 % a novšie weby majú často menej ako 1 %. Mojich 15 webov malo medián 4,1 %, no po odstránení brandových vyhľadávaní len 1,2 %.
| Benchmark | Vzorka | CTR celého webu |
|---|---|---|
| Ahrefs, dáta z júna 2026 | 422 421 webov | bežne 1 až 2 % |
| Databox, medián zo Search Console | Viac ako 4 800 firiem | 0,91 % |
| Tento výskum, všetky dopyty (mediánový web) | 15 webov | 4,1 % |
| Tento výskum, len nebrandové dopyty (mediánový web) | 15 webov | 1,2 % |
Rozpätie v mojej vzorke je široké: od 0,36 % do 24,5 % pre všetky dopyty. Dva z 15 webov mali CTR celého webu pod 1 % a štyri mali pod 1 % pri nebrandových dopytoch. Ahrefs tiež zistil, že medián s rastúcim Domain Rating plynulo stúpa, od najslabších po najsilnejšie weby zhruba šesťnásobne, a vysvetľuje to rozpoznateľnosťou: ľudia klikajú na názvy, ktoré poznajú (Ahrefs, komerčný zdroj). Moje dáta ukazujú rovnakým smerom z iného uhla, o tom je nasledujúca časť.
CTR celého webu 0,2 % je teda nízky, ale samotné číslo ešte nedokazuje chybu. Pozrite sa, čo sa v ňom skrýva. Ešte jedno upozornenie: publikované benchmarky zahŕňajú brandové vyhľadávania, preto ich porovnávajte so svojím celkovým číslom a svoj nebrandový CTR porovnávajte len s inými nebrandovými hodnotami, napríklad s tými v tomto výskume.
3. O koľko brandové vyhľadávania nafukujú CTR?
Výrazne. Na mediánovom webe tvorili brandové dopyty 3,5 % zobrazení, ale 24 % klikov, pri CTR 25 %. Weby s väčším podielom brandových klikov mali spravidla vyšší CTR celého webu, hoci nie vždy.
Mediánový podiel klikov z brandových vyhľadávaní, ktoré mali len 3,5 % zobrazení. Za všetkých 15 webov spolu tvorili brandové dopyty 7 % viditeľných zobrazení a 45 % viditeľných klikov.
15 webov, viditeľné riadky dopytov, moje dátaPoradová korelácia medzi podielom brandových klikov a CTR celého webu bola 0,64: silná, ale s výnimkami. Web M mal celkový CTR 10,5 %, len 10 % brandových klikov a nebrandový CTR 14,9 %. Dva ďalšie weby ukazujú, prečo celkové číslo zavádza. Web O mal celkový CTR 24,5 %, najlepší vo vzorke, no 99 % jeho klikov bolo brandových a jeho nebrandový CTR bol 1,1 %. Web H vyzeral s celkovým CTR 4,1 % zdravo, no 89 % jeho klikov bolo brandových a nebrandový CTR mal 0,56 %.
Preto vám porovnanie vášho celkového CTR s cudzím povie málo. Miestna reštaurácia, ktorú ľudia hľadajú podľa názvu, a nový obsahový web, ktorý ešte nikto nepozná, môžu mať rovnaké úryvky a úplne odlišné celkové čísla. Ak reportujete CTR klientovi alebo šéfovi, uvádzajte vedľa neho aj nebrandový CTR. Rovnaký problém so zložením skresľuje aj iné porovnania kanálov, napríklad porovnanie návštevnosti z AI nástrojov s organickou (EN).
4. Kde sa nachádzajú nebrandové zobrazenia?
Väčšinou v dolnej polovici prvej strany. Na mediánovom webe pripadalo 58 % nebrandových zobrazení na pozície 4 až 10 pri CTR 1,4 %, kým pozície 1 až 3 mali 19 % zobrazení a získali 37 % klikov.
| Priemerná pozícia (nebrandové, mediánový web) | Podiel zobrazení | Podiel klikov | CTR |
|---|---|---|---|
| 1-3 | 19 % | 37 % | 6,6 % |
| 4-5 | 12 % | 21 % | 2,3 % |
| 6-10 | 37 % | 27 % | 1,1 % |
| 4-10 spolu | 58 % | 52 % | 1,4 % |
| 11 a nižšie | 20 % | 6 % | 0,38 % |
Každá bunka je medián z 15 webov, preto stĺpce nedávajú dokopy 100 %. Pozície 4 až 10 boli najväčším pásmom na 10 z 15 webov a na 8 z nich mali viac ako polovicu nebrandových zobrazení. Graf sčítava všetky weby (1,64 milióna nebrandových zobrazení a 32 380 klikov na pozíciách 1 až 20), pričom jeden veľký web tvorí asi polovicu zobrazení, takže z neho čítajte tvar krivky, nie podiely. Mediány za jednotlivé weby majú rovnaký tvar, od 11,9 % na 1. pozícii po 0,76 % na 10. pozícii. Bez najväčšieho webu je súhrnné rozdelenie blízko mediánu: pozície 4 až 10 mali 58 % zobrazení a 39 % klikov, pozície 1 až 3 mali 19 % zobrazení a 57 % klikov.
Väčšina vlákien typu „zobrazenia áno, kliky nie“ toto prehliada. Na väčšine týchto webov je prevažná časť zobrazení v dolnej polovici prvej strany, nie na druhej strane: sú to často zobrazované, no zriedka klikané výsledky pod reklamami, AI Overviews, blokom s mapou alebo blokom výsledkov z diskusných fór. Priemerná pozícia to navyše zakrýva. Za dopytom vykázaným na 8. pozícii sa môže skrývať výsledok, ktorý sa počas mesiaca pohybuje medzi 5. a 11. miestom. Pri dopytoch, pri ktorých sa zobrazuje aj AI Overview, som dodatočnú stratu meral samostatne: CTR toho istého dopytu klesol o rok neskôr o 28 % (EN).
5. Sťahuje druhá strana váš CTR nadol?
Na väčšine webov len málo. Keď som ponechal len nebrandové dopyty v top 10, CTR jednotlivých webov stúpol v mediáne o 17 %; nebrandový CTR mediánového webu sa zvýšil z 1,2 % na 1,5 % (tieto dva mediány pochádzajú z rôznych webov, preto sa líšia o viac ako 17 %). Druhá strana má význam na weboch, kde na ňu pripadá veľká časť zobrazení.
| Ukazovateľ (15 webov) | Medián | Rozpätie |
|---|---|---|
| Podiel zobrazení mimo top 10 | 19 % | 0,4 % až 73 % |
| Podiel zobrazení mimo top 20 | 4 % | 0,2 % až 33 % |
| Podiel klikov z top 10 | 95 % | 62 % až 99,9 % |
| Nárast nebrandového CTR po vynechaní pozícií 11+ | +17 % | +1 % až +113 % |
Podiel zobrazení mimo top 10 je napriek tomu dôležitý ako varovný signál. Jeho poradová korelácia s CTR celého webu bola -0,72 a ukazujú to aj dva weby s najnižším CTR vo vzorke. Web A mal 73 % viditeľných zobrazení mimo top 10 a CTR celého webu 0,36 %. Web B mal 49 % zobrazení mimo top 10 a CTR 0,96 %. Pre takéto weby platí odpoveď vo vlákne na r/bigseo: väčšina zobrazení je v chvoste, kde nikto neklikne, a to žiadne prepísanie titulku nevyrieši.
Pri ostatných 13 weboch bola druhá strana len malou časťou obrazu: pozície 11 a nižšie mali v mediáne 20 % nebrandových zobrazení a získali 6 % klikov. Staršie rady o zobrazeniach na hlbokých pozíciách navyše vznikli ešte pred jednou zmenou: od 9. septembra 2025 Google nerešpektuje parameter &num=100, ktorým si boty na sledovanie pozícií načítavali 100 výsledkov naraz, čo nafukovalo zobrazenia na hlbokých pozíciách; v novembri 2025 už zobrazenia opäť rástli, keďže sa nástroje prispôsobili (Measure Minds Group, komerčný zdroj). Obe moje obdobia spadajú až za túto zmenu a podiel zobrazení mimo top 10 bol na mediánovom webe v oboch rokoch 19 %.
6. Prečo vám nesedí súčet riadkov dopytov
Pretože Google zriedkavé dopyty v tabuľke dopytov skrýva, ale v súčtoch ich ponecháva. Na mediánovom webe pokrývali viditeľné riadky dopytov 57 % zobrazení a 48 % klikov.
Google ich nazýva anonymizované dopyty: sú to vyhľadávania, ktoré za dva až tri mesiace nezadalo viac ako niekoľko desiatok používateľov. V tabuľkách vždy chýbajú a v súčtoch grafu sú zahrnuté, pokiaľ nefiltrujete podľa dopytu (Google Search Central). Pre analýzu CTR to má dva praktické dôsledky.
- Vaše skupiny podľa pozícií opisujú zhruba polovicu webu. Všetko v častiach 4 a 5 vychádza z viditeľných riadkov. Skrytú polovicu tvoria vyhľadávania z dlhého chvosta, ktoré nevidíte jednotlivo.
- Na skrytú polovicu sa často kliká lepšie. Na 10 z 15 webov mal anonymizovaný zvyšok vyšší CTR než viditeľné dopyty. Preto môže CTR webu v top 10 vyjsť nižší ako CTR celého webu. Prečo to tak je, moje dáta neukazujú; jedným z pravdepodobných dôvodov je, že zriedkavé a veľmi konkrétne vyhľadávania majú často jeden zjavný výsledok.
Ak filtrujete podľa dopytu, aby ste oddelili brandovú návštevnosť od nebrandovej, anonymizované dopyty vypadnú z oboch strán, takže obe časti dokopy nedajú celkový súčet. Je to očakávané správanie, nie chyba.
7. Klesol CTR celého webu za posledný rok?
Nie jednoznačne. Pri 14 weboch s dostatkom dát z oboch rokov stúpol mediánový CTR celého webu z 3,5 % na 3,8 %, ale 9 zo 14 webov kleslo. Mediánový CTR v top 10 zostal na 3,7 %.
Porovnal som obdobie 27. septembra až 24. októbra 2025 s obdobím 26. septembra až 23. októbra 2026, teda tie isté dni v týždni s odstupom roka. CTR celého webu je na túto otázku slabé meradlo, pretože sa mení so zložením dopytov: web, ktorý sa začne zobrazovať na veľký nový informačný dopyt, môže strácať CTR a zároveň získavať návštevnosť. Keď som porovnal ten istý dopyt na tej istej pozícii s odstupom roka, strata bola zreteľná pri dopytoch s AI Overview a nejasná pri ostatných (výskum na tých istých dopytoch (EN)). Pri otázkach o trendoch používajte porovnania toho istého dopytu, nie krivku za celý web.
8. Ako diagnostikovať nízky CTR na vlastnom webe
Rozdeľte číslo za celý web na brandové dopyty, nebrandové pozície 1 až 3, nebrandové 4 až 10 a nebrandové 11 a nižšie (11+) a potom sa pozrite, ktorá skupina má zobrazenia a ktorá získava kliky.
- Exportujte dopyty za 28 dní z prehľadu Výkonnosť alebo cez API, s klikmi, zobrazeniami a pozíciou. Skôr než čokoľvek vyfiltrujete, poznačte si súčty z grafu.
- Označte brandové dopyty: váš názov, jeho preklepy a značky, ktoré predávate, ak ich ľudia vyhľadávajú. Ako hlavné číslo sledujte nebrandový CTR a porovnávajte ho s nebrandovými hodnotami, napríklad s mediánom 1,2 % z tohto výskumu, nie s benchmarkmi celkového CTR.
- Rozdeľte nebrandové riadky do skupín podľa priemernej pozície: 1-3, 4-10 a 11+. Za každú skupinu sčítajte kliky a zobrazenia. Zvyšok urobí kalkulačka nižšie.
- Vyhodnoťte výsledok. Ak má väčšinu zobrazení skupina 11+, ako na webe A, problémom sú pozície a relevantnosť: odstráňte alebo zlúčte stránky, ktoré sa zobrazujú na dopyty, na ktoré by ste nemali cieliť, a na čas pozastavte publikovanie nových stránok. Ak má väčšinu skupina 4-10, ako na 10 z 15 webov v tomto výskume, pákou je posunúť menší počet stránok do top 3 a potom pri každom dopyte skontrolovať živé výsledky vyhľadávania, či nad vami nie sú AI Overviews, reklamy alebo blok s mapou.
- Až potom pracujte na titulkoch a popisoch, a to pri dopytoch na pozíciách 1 až 5, ktorých CTR je jasne pod krivkou z časti 4. Prepísaný úryvok málokedy pomôže výsledku, ku ktorému nikto nedoroluje.
SEO audit, ktorý začína týmto rozdelením, zvyčajne nájde problém rýchlejšie než audit, ktorý vychádza z CTR celého webu.
9. Kalkulačka: rozdeľte svoj CTR do štyroch skupín
Pre každú skupinu zadajte kliky a zobrazenia zo svojho exportu zo Search Console.
Predvyplnené súhrnnými viditeľnými súčtami z tohto výskumu (skupina 11+ tu pokrýva pozície 11 až 20). Nič, čo zadáte, neopustí váš prehliadač.
10. Metodika a obmedzenia
Dáta zo Search Console 15 webov, vyhľadávanie na webe, všetky krajiny a zariadenia, 26. septembra až 23. októbra 2026, s rovnakým obdobím z roku 2025 na medziročné porovnanie.
- Weby: 15 webov malých firiem, e-shopov a informačných webov z viacerých odvetví, na ktorých pracujem, väčšinou v bulharskom vyhľadávaní. Dve ďalšie vlastníctva mali príliš málo dát, a preto som ich vynechal. Názvy, odvetvia a texty dopytov nezverejňujem.
- Súčty: denné kliky a zobrazenia z dimenzie dátumu, ktoré zahŕňajú aj anonymizované dopyty: 2 853 158 zobrazení a 101 412 klikov v roku 2026.
- Riadky dopytov: dimenzia dopytu za tých istých 28 dní, najviac 25 000 riadkov na web; žiadny web tento limit nedosiahol. Pozícia je priemerná pozícia, ktorú Search Console uvádza pre dopyt za celé obdobie, pre krivku podľa pozícií zaokrúhlená.
- Brandové dopyty som označil podľa zoznamu kľúčových slov pre každý web: názov webu, jeho rôzne zápisy a značky, ktoré web predáva, ak ich ľudia vyhľadávajú. Zoznam kľúčových slov niektoré varianty nezachytí.
- Súhrnné vs. mediánové hodnoty: tabuľky označené ako „súhrnné“ sčítavajú všetky weby, takže veľké weby majú väčšiu váhu. Mediány sa počítajú za jednotlivé weby. Kde sa líšia, uvádzam obe.
- Medziročné porovnanie: 14 webov s viac ako 5 000 zobrazeniami v období z roku 2025.
- Obmedzenia: 15 webov je malá a nenáhodná vzorka s prevahou bulharčiny a malých firiem; veľkí vydavatelia budú vyzerať inak. Priemerná pozícia je zmesou viacerých pozícií, takže dopyt na 8. pozícii môže stráviť niekoľko dní na 5. a niekoľko na 11. pozícii. Ide o opisné dáta, nie o test toho, čo ovplyvňuje CTR.
- Dáta: data-sites.csv (jeden anonymizovaný riadok za každý web) a data-summary.json (všetky čísla z tejto stránky), licencia CC BY 4.0. Súbory a názvy stĺpcov sú v angličtine.
11. Časté otázky
Aký je bežný CTR celého webu v Google Search Console?
Väčšina benchmarkov uvádza pre bežný web približne 1 až 2 %. Ahrefs uvádza 1 až 2 % ako obvyklé rozpätie na vzorke 422 421 webov a Databox uvádza medián CTR v Search Console 0,91 %. Na mojich 15 weboch bol medián 4,1 % pre všetky dopyty, ale len 1,2 % pre nebrandové dopyty, pretože celkové číslo dvíha niekoľko brandových vyhľadávaní s veľmi vysokým CTR.
Prečo mám veľa zobrazení, ale veľmi nízky CTR?
Zvyčajne preto, že väčšina vašich zobrazení je na pozíciách 4 až 10, nie na druhej strane. Na mediánovom webe v mojich dátach pripadalo 58 % nebrandových zobrazení na pozície 4-10 pri CTR 1,4 %, kým pozície 1-3 mali 19 % zobrazení a získali 37 % klikov. Nízky CTR bude mať aj web takmer bez brandových vyhľadávaní, pretože brandové dopyty prinášajú veľkú časť klikov.
Sťahuje druhá strana výsledkov môj CTR nadol?
Menej, než si väčšina ľudí myslí. Keď som ponechal len nebrandové dopyty v top 10, CTR na mojich 15 weboch stúpol v mediáne o 17 %, z 1,2 % na 1,5 %. Druhá strana má význam len na weboch, kde na ňu pripadá veľká časť zobrazení; na jednom webe bolo 73 % zobrazení mimo top 10 a jeho CTR celého webu bol 0,36 %.
Ako veľmi ovplyvňujú brandové vyhľadávania CTR celého webu?
Veľmi. Brandové dopyty tvorili v mediáne 3,5 % zobrazení, ale 24 % klikov, pri mediánovom CTR 25 %. Weby s väčším podielom brandových klikov mali spravidla vyšší CTR celého webu, preto porovnávajte nebrandový CTR s nebrandovým CTR, nie celkové čísla.
Prečo súčet riadkov dopytov v Search Console nesedí s celkovým číslom?
Pretože Google skrýva anonymizované dopyty (tie, ktoré za dva až tri mesiace nezadalo viac ako niekoľko desiatok používateľov) v tabuľke dopytov, ale ponecháva ich v súčtoch grafu. Na mojich weboch pokrývali viditeľné riadky dopytov v mediáne 57 % zobrazení a 48 % klikov, takže každá analýza podľa dopytov vidí len časť webu.
Klesol CTR celého webu za posledný rok?
V mojich dátach nie jednoznačne. Pri 14 weboch s dátami z oboch rokov bol mediánový CTR celého webu 3,5 % na jeseň 2025 a 3,8 % na jeseň 2026, hoci 9 zo 14 webov kleslo. Porovnania toho istého dopytu ukazujú zreteľnejšiu stratu tam, kde sa zobrazuje AI Overview, čo som meral samostatne.
Zdroje
- r/SEO. „Getting 200k+ Google impressions but only 0.2% CTR. What should I improve?“ 25. októbra 2026. reddit.com/r/SEO/comments/1xf4lgy/getting_200k_google_impressions_but_only_02_ctr/. Navštívené 26. októbra 2026.
- r/SEO. „How do I get more clicks on AI overviews?“ 21. októbra 2026. reddit.com/r/SEO/comments/1xbkpaq/how_do_i_get_more_clicks_on_ai_overviews/. Navštívené 26. októbra 2026.
- r/SEO. „6 months of SEO on a competitive agency niche: 600+ keywords, tons of impressions, almost no clicks.“ 22. októbra 2026. reddit.com/r/SEO/comments/1xca0da/6_months_of_seo_on_a_competitive_agency_niche_600/. Navštívené 26. októbra 2026.
- r/bigseo. „Have 1.17M impression, 0.6 CTR. How can I improve my CTR?“ 26. októbra 2026. reddit.com/r/bigseo/comments/1xfo8z7/have_117m_impression_06_ctr_how_can_i_improve_my/. Navštívené 26. októbra 2026.
- Ryan Law, Ahrefs. „What is a Good Organic CTR? Real Website Benchmarks (July 2026).“ Dáta zo Search Console 422 421 webov. 22. júna 2026, aktualizované mesačne. Komerčný zdroj: predáva SEO alebo analytické produkty. ahrefs.com/blog/what-is-a-good-ctr/. Navštívené 26. októbra 2026.
- Databox. „Organic and Paid CTR Benchmarks.“ Dáta od viac ako 4 800 firiem; medián CTR v Google Search Console. Naposledy aktualizované 26. októbra 2026. Komerčný zdroj: predáva SEO alebo analytické produkty. databox.com/benchmarks/ctr-benchmarks. Navštívené 26. októbra 2026.
- Daniel Waisberg, Google Search Central Blog. „A deep dive into Search Console performance data filtering and limits.“ 19. októbra 2022. developers.google.com/search/blog/2022/10/performance-data-deep-dive. Navštívené 26. októbra 2026.
- Alex Szwabowicz, Measure Minds Group. „Google Search Console September 2025: Why Have Impressions Dropped & Rankings Improved?“ 16. septembra 2025, aktualizované 19. novembra 2025. Komerčný zdroj: predáva SEO alebo analytické produkty. measuremindsgroup.com/gsc-impressions-dropped-rankings-improved. Navštívené 26. októbra 2026.
Naposledy aktualizované: . Súvisiaci výskum: všetky výskumy.